KALENDÁŘ - Podrobné informace o všech akcích českého i zahraničního trialu.      Kontakt: info@ceskytrial.cz

Mistrovství Evropy v Trialu

První půle měsíce srpna proběhla ve znamení Trialového Mistrovství Evropy!!! Ten první 6.-7. 8. premiérově v Březové u Sokolova kde se sešli nejlepší evropští jezdci aby bojovali o body do celkového pořadí. Sobota v kategorii Championship vyšla nejlépe Iwanu Robertsovi z Velké Británie na motocyklu Beta, který z podporou italského Top Trial Teamu porazil špaňěla Miguela Gelaberta na Shercu. Po boku těchto borců skončil na pódiu britský mladíček a obrovský talent Toby Martin na Betě.
V neděli pak neponechal nic náhodě Miguel Gelabert, perfektní jízdou za sebou nechal dalšího španěla Francesca Moreta na Vertigu a třetího Iwana Robertse z Top Trial Teamu.
Na domácí půdě se v dobré formě představili také naši jezdci, kdy nejlepší výkon, po oba dny šesté místo zaznamenal Martin Matějíček na GasGasu ze Stavimat Trial Teamu a připsal si tak cenné body do celkového umístění. Martin Křoustek na motocyklu Vertigo byl po oba dny devátý, Marek Wunsch s GasGasem v sobotu 13. a v neděli 19. Bravo a gratulace všem jezdcům i v ostatních kategoriiích!!!

Následoval přesun do německého Großheubachu, kde po týdnu na perfektně připravené trati a s precizní německou organizaci seriál ME pokračoval. Zde v kategorii Championship opět vládnul španěl Miguel Gelabert, druhý skončil Francesc Moret a třetí Iwan Roberts.
Čeští reprezentanti zde obsadili svá tak trochu tradiční místa, Martin Matějíček 6., Martin křoustek 13. a Marek Wunsch 19. místo. Za zmínku zde rozhodně stojí 3. místo Dominika Wunsche v kategorii Inter I. a 9. místo Tomáše Jindry v kategorii Inter II.